ما را دنبال کنید
Facebook Twitter Instagram Tumblr

مقدمات تبلیغات آنلاین موفق چیست؟

مقدمات تبلیغات آنلاین موفق چیست؟

تبلیغات آنلاین یکی از مؤثرترین روش‌ها برای کسب‌وکارها در هر اندازه است تا بتوانند میزان دسترسی خود را افزایش دهند، مشتریان جدیدی پیدا کنند و جریان درآمدشان را متنوع کنند.

با گزینه‌های فراوان موجود – از PPC و تبلیغ در رسانه‌های پولی گرفته تا تبلیغ درون برنامه‌ای – تبلیغات آنلاین می‌تواند به تازه واردین شوک وارد کند، اما لازم نیست این شوک بدی باشد. پی اچ سئو تبلیغات آنلاین را ساده کرده و به بسیاری از کسب‌وکارها در افزایش قدرت و رشد برای سود بردن از جستجوی پولی و تبیلغات در شبکه‌های پولی، کمک کرده است.

تبلیغات آنلاین: جستجو پولیتبلیغات آنلاین: جستجو پولی

اگر تبلیغات آنلاین را در سر دارید، فکر کردن به تبلیغاتِ جستجوی پولی شانس خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت.  جستجوی پولی – یا تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC – یکی از رایج‌ترین و موثرترین انواع تبلیغات آنلاین است. جستجو پولی به شما اجازه می‌دهد تا بر روی کلمات و عبارات مرتبط پیشنهاداتی قرار دهید که ممکن است تبلیغات مبتنی بر متن را به کاربران در هنگام ورود به جستجوهای خاص در Google یا Bing نشان دهد. این عبارات و کلمات همان کلیدواژه‌ها یا کلمات کلیدی هستند و اساس و پایه‌ی تبلیغات آنلاین و PPC را شکل می‌دهند.

تبلیغ‌کنندگان کلمات کلیدی را به عنوان بخشی از حراج تبلیغ پیشنهاد می‌کنند. این تضمین می‌کند که همه تبلیغ‌کنندگان، نه فقط آن‌هایی که دارای بزرگترین بودجه‌های تبلیغاتی هستند، شانس عادلانه‌ای برای تبلیغات خود دارند که به کاربران نمایش داده شوند.

کلمات کلیدی باید با کسب‌وکار شما بسیار منطبق، سازماندهی شده و به گروه‌های تبلیغاتی مجزا تقسیم شده باشند و با اهدافِ مشخص شده سازگاری و بیشترین مطابقت را داشته باشند تا در زمان مناسب برای بازدیدکنندگان مناسب برای کمپین مناسب نمایش داده شوند.

تبلیغات آنلاین: شبکه‌های اجتماعی پولیتبلیغات آنلاین: شبکه‌های اجتماعی پولی

در حالی که جستجو پولی ممکن است تبلیغات اینترنتی و تبلیغات آنلاین را تغییر دهد، شبکه‌های اجتماعی پولی وب‌سایت را برای روز بعد تغییر می‌دهند. شبکه‌های اجتماعی همچنان برای بزرگسالان در سراسر جهان محبوب‌ترین سرگرمی‌های آنلاین باقی مانده است و تبلیغ‌کنندگان راهکارهای خود را برای هدف قرار دادن مصرف‌کنندگان در جایی که بیشترین وقت خود را می‌گذرانند، یعنی شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر، هدف قرار می‌دهند. تبلیغات شبکه‌های اجتماعی پولی مانند جستجوی پولی عمل می‌کند، به جز این استثنای قابل توجه که تبلیغ‌کنندگان، نه کاربران، این اقدام اولیه را به عهده دارند که باید کاربران را جستجو کنند.

یکی از بزرگترین نقاط قوت تبلیغات شبکه‌های اجتماعی پولی، جزئیاتی است که تبلیغ‌کنندگان می‌توانند توسط آن‌ها مشتریان احتمالی را هدف قرار دهند و این اصل بسیاری از پلتفرم‌ها و محصولات حاصل از این نوع تبلیغات را پشتیبانی می‌کند. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند با صدها پارامتر از اطلاعات جمعیت شناختی (مانند سن، جنسیت، درآمد، سطح تحصیلات و وضعیت تاهل) به ترجیحات اساسی و رفتار اجتماعی گروه هدفشان آگاهی یابند. تبلیغ‌کنندگان همچنین می‌توانند مخاطبان خود را بر اساس نوع صفحات و پروفایل‌هایی که دنبال می‌کنند، چیزهایی که خریداری می‌کنند و اخباری که می‌خوانند، آن‌ها را هدف قرار دهند. این مخاطبان سفارشی را می‌توان از داده‌های مشتریان موجود (برای ایجاد مخاطبان با هدف مشابه با کاربران مشابه) یا از طریق لیست‌های ایمیل در فیسبوک و توییتر که شامل اطلاعاتی درباره‌ی رفتار اجتماعی مخاطبان است، ایجاد کرد.

ظهور به اصطلاح “بازاریابی هویت” ثابت کرده است که آخرین – و مسلما، عمیق‌ترین – تغییرات در بازاریابی دیجیتالدر دهه گذشته، فرصت‌های باور نکردنی برای رشد کسب‌وکار را در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار داده است.

مخاطب خود را بشناسید.

همانطور که تبلیغ‌کنندگان جستجوی پولی باید قبل از راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغات آنلاین خود تحقیقات عمیقی روی کلمات کلیدی خود انجام دهند، تبلیغ‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی پولی نیز باید مشتریان داخلی و خارجی خود را به خوبی بشناسند تا تضمین کنند که گروه هدف درستی را انتخاب کرده‌اند و پیام درستی را به آن‌ها می‌رسانند. این همان جایی است که پرسونای خریداران وارد بازی می‌شود.

خلقِ یک پرسونای  جزئی و دقیقِ خریدار برای مشتریان مورد نظرتان به شما اجازه می‌دهد که از اطلاعات سطحی درباره‌ی وفادارترین مشتریانتان فراتر بروید و گزینه‌های هدف را کاوش کنید که به شما این امکان را بدهد که مشتریان هدفتان را با درجه بالایی از جزییات و دقت انتخاب کنید. این کار نه تنها کارایی و تاثیر تبلیغاتتان را بالا می‌برد، بلکه باعث می‌شود تبلیغات مرتبط‌تر و هدفمندتری را به مخاطبانتان ارائه دهید. داده‌های اخیر نشان می‌دهد که مشتریان در صورتی از تبلیغات آنلاین بیشتر استقبال می‌کنند که به علاقه‌مندی‌های آنان مرتبط‌تر و هدفمندتر باشند.

کامنت بگذارید

Your email address will not be published.Required fields are marked *